První pětihvězdičkový hotel v zadarské oblasti

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... První…
Publikováno: 13.07.2011
PetrÄŤane
Petrčane

V komplexu Punta Skala, který se nachází u obce Petrčane, se 15 km severozápadně od centra Zadaru, byl 1. července otevřen nový pětihvězdičkový "Hotel & Spa Iadera", součást hotelové skupiny Falkensteiner Hotels and Residences. Do jeho výstavby a zařízení bylo investováno 45 milionů eur.

Jedná o skutečně mimořádný hotel té nejvyšší kategorie. Jeho chloubou je jedno z největších wellness a spa center na Jadranu, na jehož 6 000 m2 najde host bohatou nabídkou wellness a lázeňských programů i dost prostoru pro odpočinek a relaxaci. Pětihvězdičková budova disponuje 210 komfortně vybavenými pokoji, z toho 203 pokojů má pohled na moře. Hosté si tak mohou vychutnávat výhled na Zadarský průliv, část zadarské ostrovní skupiny a částečně i na impozantní siluetu pohoří Velebit. Autorem projektu je známý rakouský architekt Boris Podrecca. Velké prosklenné plochy fasády pouze třípatrové budovy se harmonicky zapojují do zdejšího přírodního rámce. Hoteloví hosté mají samozřejmě k dispozici veškerý servis, obvyklý v zařízeních této kategorie. Hotel bude v provozu nepřetržitě po celý rok a mimo sezónu bude svými sedmi kongresovými sály sloužit kongresové turistice.

Mnozí návštěvníci ještě pamatují původní hotelový komplex Punta Skala, který byla postaven na přelomu 60. a 70. let minulého století. Noví majitelé se nerozhodli pro rekonstrukci, ale pro výstavbu zcela nových objektů. V roce 2009 byl otevřen první, čtyřhvězdičkový "Family Hotel Diadora" (Diadora byl v 10. století název Zadaru), jenž je zaměřen na rodinnou dovolenou. Nabízí nejrůznější služby pro rodiny s dětmi, velmi kvalitní kuchyni, širokou paletu aktivit, sportů a zábavy. "Hotel & Spa Iadera" (Iadera případně Jadera byl římský název Zadaru) má být špičkovým hotelem komplexu pro business klientelu a náročné hosty s vyššími příjmy. Dále jsou součástí komplexu komerční apartmány Punta Skala - Senia.

Komplex Punta Skala nabízí velmi široká možnosti sportování, zábavy a výletů. Hosté mohou navštívit mimořádně hodnotné kulturněhistorické památky v okolí, např. Zadar s jeho cenným historickým jádrem, někdejší centrum středověkého chorvatského státu – Nin nebo atraktivní národní parky Paklenica, Plitvice a Kornati.

Zdroj informací:Mohlo by vás zajímat