Německý autoklub ADAC hodnotil chorvatské kempy

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Německý autoklub…
Publikováno: 14.04.2011
Zaton
Letovisko Zaton

Německý autoklub ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) je nejznámější a nejrenomovanější automobilový klub v Evropě. Byl založen v roce 1903 a se svými více než 16,5 miliony členů je největší na kontinentě.

ADAC vydává každoročně pro německé členy klubu průvodce, který obsahuje podrobné informace o 5 500 kempech ve 34 zemích světa. Tyto údaje shromažďují kvalifikovaní odborníci, kteří osobně absolvují návštěvy v kempech a dávají dohromady 300 podrobných údajů o každém navštíveném místě. Neunikne jim žádná novinka, změna nebo zvláštnost kempu. Průvodce "ADAC Camping-Caravaning-Führer" je nejobsáhlejší průvodce svého druhu na světě. Letos vyšlo již 61. číslo.

ADAC se ve svém průvodci zaměřuje především na tyto údaje: parcely pro jednotlivé stany, sanitární vybavení kempu, zásobování, rekreační nabídka a nabízené programy pro volný čas.

Zaton
Turistický komplex Zaton

Na základě prováděného průzkumu a zjištěných dat se provádí hodnocení kempů. Čestné označení "Superplatz" se uděluje nejlepším kempům, které získaly ve všech pěti hlavních kritériích minimálně čtyři z pěti hvězdiček. "Superplatz", symbolizovaný "červenou tabulkou", je tak nejvyšší ohodnocení kvality. Druhým, nižším stupněm je "žlutá tabulka", která znamená výborné výsledky a významné zlepšení.

Chorvatsko je v průvodci ADAC pro rok 2011 zastoupeno 79 kempy. Kempy Zaton (Zaton) a Lanterna (Poreč - Tar/Lanterna) získaly nejvyšší ocenění "Superplatz", jímž se může pochlubit pouze 79 kempů v celé Evropě.

Nižším stupněm, tzv. "žlutou tabulkou" byly v průvodci ADAC ohodnoceny tyto chorvatské kempy: Kanegra (Kanegra), Stella Maris (Umag), Finida (Umag), Solaris (Poreč), Bijela Uvala (Poreč), Lanterna (Poreč - Tar/Lanterna), Slatina (Cres-Martinšćica), Poljana (Mali Lošinj), Zaton (Zaton), Vira (Hvar) a Nevio (Orebić). Kempy Bijela Uvala a Slatina získaly toto ocenění poprvé.

Velkou ctí pro Chorvatsko je uvedení fotografie Dubrovníku na titulní straně průvodce "ADAC Camping-Caravaning-Führer 2011".

Zdroj informací:

  • Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske) - www.camping.hr
  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica) - www.chorvatsko.hr

Mohlo by vás zajímat