Istrie patří podle Lonely Planet mezi deset nejatraktivnějších turistických regionů světa

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Istrie patří podle…
Publikováno: 18.01.2011
Poreč
Poreč

Lonely Planet, renomované světové vydavatelství turistických průvodců, zveřejňuje vždy za začátku roku seznamy destinací celého světa, které doporučuje v roce 2011 navštívit: "10 Top" zemí, regionů a měst. Mezi nejatraktivnějšími regiony pro turistické pobyty pro rok 2011 získal své místo i chorvatský poloostrov Istrie.

Průvodci Lonely Planet patří již po desetiletí k nejoblíbenějším a nespolehlivějším turistickým průvodcům na světě. Kupují si je miliony turistů na světě, kteří v nich vidí nejen zdroj nejrůznějších turistických informací, ale i zábavnou četbu na cestách.

Rovinj
Rovinj

Žebříčky nejlepších destinací, událostí a cestovatelských zážitků pro daný rok prezentuje Lonely Planet ve své zvláštní publikaci "Best in Travel", kterou zájemci o cestování přijímají každoročně s velkým očekáváním a která jim pak slouží jako spolehlivý rádce a zdroj informací pro výběr té nejkrásnější dovolené. Její doporučení ovlivňují na celém světě miliony těch, kteří se právě rozhodují a vybírají si tu pravou destinaci. Výpravná publikace "Best in Travel 2011" je již šestou v pořadí.

Výběr destinací je výsledkem mnoha anket a návrhů od dopisovatelů, autorů, blogerů a cestovatelů, které pak hodnotí přední odborníci v cestovním ruchu v panelových diskusích podle celé řady kritérií.

Jak těžká byla konkurence mezi těmito regiony, které se dostaly do poslední desítky, svědčí především skutečnost, že se jedná o místa světově proslulá, těšící se světovému věhlasu, jejichž pověst nesmírně přitažlivých míst je mimo jakoukoli pochybnost. Zde je jejich přehled:

Brijuni
Brijunské ostrovy
  • Sinaj (Egypt)
  • Istrie (Chorvatsko)
  • Ostrovy Markézy v jižním Pacifiku (Francouzská Polynésie)
  • Kapadokie (Turecko)
  • Západní fjordy (Island)
  • Shetlandské ostrovy (Skotsko)
  • Velký korálový útes (Austrálie)
  • Západní pobřeží (USA)
  • Patagonie (Chile)
  • Ostrovy Gili (Indonésie)

Istrii představuje Lonely Planet jako region s bohatým kulturním dědictvím a gastronomií, ideálními klimatickými podmínkami po celý rok, historickými městy na vyvýšeninách, pobřežím lemovaným pásem přímořských letovisek, festivaly a mnohými specifiky, jako je např. sběr lanýžů u Buzetu a Motovunu, ochutnávky olivového oleje a vína v istrijských vinných sklepech nebo tradiční venkovské restaurace.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat