Vánoční svátky, Silvestr nebo zimní víkend v Dubrovníku?

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Vánoční svátky,…
Publikováno: 14.12.2010
14.12.2010

Dubrovník
Dubrovník

Turistické sdružení města Dubrovníku ve spolupráci s městskými orgány připravilo pro návštěvníky, kteří zavítají o vánočních svátcích, na Silvestra či v následujícím zimním období do Dubrovníku zajímavé programy, slevy a různé výhody.

Projekt "Dubrovnik Quality Private Services" představuje nabídku ubytování v soukromí a stravování v dubrovnických restauracích. Nabízeny tu jsou výhodné sedmidenní aranžmány a balíčky. Zvláštní vánoční a zimní programy prezentují také dubrovnické hotely.

I v zimních měsících si mohou návštěvníci koupit turistickou kartu "Dubrovnik Card", která zahrnuje vstup do vybraných dubrovnických památek a použití městské hromadné dopravy. Na výběr je jednodenní karta za 130 kun a sedmidenní za 220 kun.

Kdo se rozhodne strávit vánoční svátky v tomto historickém městě, zařazeném mezi světové památky organizace UNESCO, čeká ho tu celá řada akcí, které umožní prožít je trochu jinak, než je z domova zvyklý. V bývalém klášteře sv. Kláry (Samostan Sv. Klare, v blízkosti brány Pile) se konají až do Tří králů "Vánoční trhy" (Božični sajam), kde si může koupit typické řemeslné výrobky - ozdoby, svíčky, hračky, krajky, sklo a keramiku, ochutnat tradiční dubrovnické vánoční cukroví (např. bruštulane mjendule, kontonjata, mantala, prikle, hrostule atd.) nebo se zahřát horkým svařeným vínem. Na Štědrý den (Badnji dan) může zažít atmosféru vánočního koledování (Kolenda), které doprovází zpěv vánočních koled a sváteční průvod městem. Může se zúčastnit vánočních dílen, navštívit koncert Dubrovnického symfonického orchestru v pevnosti Revelin, představení v Divadle Marina Držiće, vystoupení folklorního souboru Lindjo v Revelinu, vánoční koncert v některém z dubrovnických kostelů nebo výstavy v místních galeriích.

A co teprve zažít silvestrovské a novoroční oslavy (Silvestrovo, Doček Nove godine) v dubrovnickém historickém centru, na Stradunu? Ty bývají opravdu velkolepé a stále častěji je navštěvují i zahraniční turisté. Na Silvestra, od rána až do pozdních nočních hodin se budou na scéně pod městskou zvonicí střídat interpreti a skupiny různých hudebních žánrů, folklorní a taneční soubory, zábavní pořady a estrádní vystoupení. Na Nový rok dopoledne se tu uskuteční tradiční slavnostní koncert Dubrovnického symfonického orchestru a večer bude opět pokračovat novoroční program plný zábavy.

Z dalších zajímavých zimních akcí lze jmenovat "Slavnost sv. Blažeje" (Fešta Sv. Vlaha), patrona města dne 3. února (viz článek: Slavnost sv. Blažeje v Dubrovníku), "Dubrovnický karneval" (Dubrovački karnevo) 8. února nebo "Slavnost ústřic" (Festival kamenica) od 19. do 22. února.

Zdroj informací a podrobný program:

  • Turistické sdružení města Dubrovníku (Turistička zajednica grada Dubrovnika): www.tzdubrovnik.hr


Mohlo by vás zajímat