Festival čokolády v přímořských lázních Opatija

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Festival čokolády v…
Publikováno: 28.10.2010
Opatija
Opatija

Od 3. do 5. prosince se bude letos již popáté konat opatijský Festival čokolády (Festival čokolade). Bude to slavnost nejen čokolády, ale všech sladkostí a sváteční nálady. Hotely mají připraveny pro své hosty různé "sladké" víkendové aranžmány.

Lázeňským městem Opatija se bude opět šířit opojná vůně čokolády – nejmilejší sladkosti malých i velkých. Návštěvník bude moci v opatijských hotelech ochutnat za přijatelné ceny připravené výrobky z čokolády nebo se projít po "čokoládové stezce Slatina" na přímořské promenádě. Výběr bude opravdu bohatý: čokoládové dorty, poháry, krémy, pěny, cukroví, pralinky, lanýže, stovky dalších druhů čokoládových bonbonů a jiných čokoládových pochoutek; na zahřátí pak různé druhy horké čokolády a další nápoje plné fantazie, jejichž příměsí bude právě čokoláda. Prezentovat se budou také výrobci a dovozci čokoládových výrobků, např. chorvatský "Kraš".

Mimořádnou atrakcí bude čokoládová fontána v parku Angiolina, jednom z nejkrásnějších parků Chorvatska, a další pak bude instalována v hotelu Imperial, která bude vysoká 1,5 metru.

Ale s čokoládou se bude moci návštěvník setkat i jinak - některé hotely nabídnou čokoládové masáže, peelingy a masky.

Opatijský festival čokolády si klade za cíl navodit atmosféru blízkých vánočních svátků a představit pochoutky, které jsou s nimi spolené.

Zdroj informací:

  • Turistické sdružení Primorsko-goranské župy (Turistička zajednica Primorsko-goranske županije): www.kvarner.hr
  • Turistické sdružení města Opatije (Turistička zajednica grada Opatije): www.opatija-tourism.hr

Mohlo by vás zajímat