Výstava fotografiií podmořského světa a "Slavnost mušlí" v Dubrovníku

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Výstava fotografiií…
Publikováno: 24.09.2010

Dubrovník
Dubrovník

Letošní oslavy Světového dne cestovního ruchu (27. září) začaly v Dubrovníku otevřením výstavy fotografií podmořského světa pod názvem "Neusporedivo plavo" (Nesrovnatelně modré), která zahrnuje autorská díla mezinárodní skupiny fotografů z Chorvatska, Itálie a Slovinska. Dubrovník je patnáctým městem, kde se tato mimořádná výstava uskutečnila a dosud ji vidělo přes milion lidí. Šedesát fotografií na velkých panelech o 220x130 cm je od 22. září instalováno na promenádě v zátoce Lapad. Více informací o výstavě, včetně ukázek najdete na stránce: www.prijateljimora.com.

"Slavnost mušlí" (Festa od mušula) se bude konat od 16 hodin před kostelem sv. Blažeje (Sveti Vlaho). Milovníci plodů moře budou moci ochutnat různé speciality za rozumnou cenu a přitom poslouchat tradiční lidové písně klapy Ragusavecchia. Výtěžek akce půjde na humanitární účely. Večer se pak představí další tři písňové soubory: Subrenum, Ragusa a Kaše.

V neděli bude možno na Stradunu shlédnout velmi neobvyklé představení - "Přímořskou svatbu" (Primorska svadba), tedy ukázku tradičního svatebního obřadu dubrovnického přímoří. Třicet účastníků průvodu a obřadu bude oblečeno do lidových krojů, kterými je tento kraj pověstný. Poté vystoupí zdejší nejpopulárnější folklorní soubor - Lindjo (více informací na www.lindjo.hr).

V pondělí, kdy se slaví Světový den cestovního ruchu (Svjetski dan turizma), půjde městem historický průvod s městskou stráží a hudebníky v čele. Od 10 do 19 hodin čeká návštěvníky Trh tradičních řemesel (Sajam tradicijskih obrta).


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat