Liburnia Jazz Festival v Opatiji již podesáté

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Liburnia Jazz…
Publikováno: 02.07.2010
Opatija
Opatija

Od 4. do 6. července se bude konat jubilejní desátý Liburnia Jazz Festival v Opatiji. Milovníci jazzu budou mít opět příležitost zúčastnit se velkého svátku hudby tohoto hudebního žánru.

Mezi slavnými hudebníky a hudebními soubory bude letos například i Kyle Eastwood Band, což je skupina velmi úspěšného jazzové hudebníka Kyle Eastwooda, syna slavného filmového herce a režizéra Clinta Eastwooda. Skupina natočila již čtyři alba. Sám Kyle je i renomovaným hudebním skladatelem – mezi jiným je autorem hudby pro většinu filmů svého otce.

Další velkou hvězdou opatijského festivalu bude i Vasil Hadžimanov Band, který tvoří hudebníci z Makedonie a Srbska. Jejich hudba představuje spojení etno prvků Balkánu s moderními západními hudebními trendy.

V Opatiji na festivalu vystoupí i kalifornská soul funková skupina Tower of Power, která jako dechový doprovod hrála s mnohými slavnými osobnostmi světového hudební scény jako je Carlos Santana, Elton John, Rod Stewart, Aerosmith a mnozí další. Skupina působí již 40 let a vydala 19 alb.

Na festivalu se představí dále např. Funk Off z Itálie, The Players tvořena hudebníky z Chorvatska, Srbska a Slovinska, Jazz Ex Tempore Orchestra, známý již z dřívější účastni na festivalu v Opatiji.

Festival organizují členové sdružení Liburnia Jazz pod vedením populárního domácího hudebníka Elvise Staniće. Velké koncerty se konají na Letní scéně (Ljetna pozornica).

Informace o festivalu: www.liburniajazz.hr


Zdroj informací:

  • Turistické sdružení Primorsko-goranské župy (Turistička zajednica Primorsko-goranske županije): www.kvarner.hr

Mohlo by vás zajímat