Režisér Jiří Menzel opět tvoří v Chorvatsku

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Režisér Jiří Menzel…
Publikováno: 20.10.2009

6.2.2009
Dubrovník
Dubrovník, pevnost sv. Jana (Sv. Ivan)

Oskarový režisér Jiří Menzel je v Chorvatsku velmi populární, a to nejen jako filmový tvůrce, ale především jako divadelní režisér. Již v roce 1982 režíroval v Dubrovníku Hamleta, s nímž se představil na tradičních Dubrovnických letních hrách. Obrovský úspěch pak slavil na tomto divadelním festivalu v roce 1999 s Molierovou komedií „Zdravý nemocný“ (Nemoćnik u pameti), kterou nastudoval se záhřebským Divadlem Komedie (Kazalište Komedija). V záhřebských divadlech režíroval i další představení, např. Brouka v hlavě (Buba u uhu) nebo Tři v tom (Tri u drugom).

Jako znalec Chorvatska začal nyní začal natáčet pro Chorvatskou radiotelevizi (Hrvatska radiotelevizija) dokumentární film s pracovním názvem „Moje Chorvatsko (Moja Hrvatska). Prvním zastavením v putování s filmovou kamerou za krásami chorvatských míst vybral zimní Dubrovník, ale vrátí se sem znovu v létě, aby zachytil jeho kouzlo a náladu v obou obdobích. Pak se filmový štáb přestěhuje do Splitu, na jadranské ostrovy a do dalších pozoruhodných míst Chorvatska. Součástí filmu budou i příběhy významných Čechů, kteří v Chorvatsku žili, pracovali i trávili svůj odpočinek.

Film má být dokončen v letošním roce a počítá se, že bude mít na podzim premiéru v chorvatské televizi. Doufejme, že se jí dočkají i diváci v Česku.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat