Rychlík Jadran - přímé vlakové spojení mezi Prahou a Splitem s možností přepravy auta

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Rychlík Jadran -…
Publikováno: 01.04.2008

I v letošním roce budou České dráhy provozovat sezónní vlakové spojení - rychlík Jadran Expresst, a to každý den v období od 20. června do 5. září z Prahy a od 21. června do 6. září ze Splitu. Rychlík "Jadran" (R 1203) bude odjíždět z pražského hlavního nádraží v 7:53 hod., do Splitu přijede následující den ráno v 5.54 hodin. Na zpáteční cestu ze Splitu se vlak (R 1202) bude vydávat ve 21:00 hod., do Prahy přijede ve 20:04 hod.

Výhodou cestování vlakem je samozřejmě rychlost a pohodlí, ale zejména bezpečnost a možnost vyhnout se dopravním zácpám na komunikacích, které směřují k moři. Co se týče nabízeného pohodlí, budou jezdit sedačkové, lehátkové i lůžkové vozy. Pro ty, kteří chtějí na dovolené využívat své vlastní auto či motorku, bude k dispozici vždy jeden vůz pro přepravu automobilů a motocyklů. Budou se však nakládat pouze v cílových stanicích.

Základní cena jízdenky z Prahy do Splituje 118 eur za jednu cestu (tedy přibližně 3000 Kč). České dráhy nabízejí různé slevy na jízdenky. Např. při použití slevy City Star Chorvatsko přijde jízdenka tam a zpět pro jednu osobu na 152 eur (přibližně 3800 Kč), pro dvě osoby pak 243 eur (přibližně 6100 Kč) atd. Přeprava auta tam a zpět bude stát 56,50 eur ( přibližně 1400 Kč) a motocyklu 39,60 eur (přibližně 1000 Kč). Přesná cena však závisí na kurzu eura.

Trasa rychlíku Jadran vede přes slovenské a maďarské území: Praha hl.n. - Kolín - Kutná Hora hl.n. - Čáslav - Golčův Jeníkov město - Světlá n.Sázavou - Havlíčkův Brod - Přibyslav - Žďár n.Sázavou - Tišnov - Brno-Královo Pole - Brno hl.n. - Břeclav - Kúty (hraniční přechod) - Malacky - Bratislava hl.st. - Bratislava-Petržalka - Rusovce - Rajka (hraniční přechod) - Györ - Szombathely - Zalaszentivan - Nagykanizsa - Gyekenyes - Koprivnica (hraniční přechod) - Zagreb Glavni Kolodvor - Ogulin - Knin - Perkovič - Split.

Informace:

Mohlo by vás zajímat