Michelinovy hvězdičky v Chorvatsku?

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Michelinovy…
Publikováno: 26.03.2008

Poté, co byla v Česku udělena první Michelinova hvězdička pražské restauraci Allegro v hotelu Four Seasons a toto ocenění prestižní francouzského gastronomického průvodce se skloňovalo na stránkách českých deníků ve všech pádech, napadlo nás, jako je na tom s Michelinovými hvězdičkami Chorvatsko.

Po delším hledání na internetu jsme zjistili, že žádná restaurace v Chorvatsku dosud nedosáhla na Michelinovu hvězdičku. Autorka článku "Michelinove zvjezdice - Dolaze li u Hrvatsku" na serveru SEEbiz však jmenuje restaurace, které jsou svou kvalitou nejblíže jejich získání. Jsou to:

A následují další restaurace, které by se podle autorky mohly někdy v budoucnu na prestižní seznam dostat:

V přehledu "Luxusních a exkluzivních restaurací" (Luxury & Exclusive Croatia Restaurants) na serveru Luxury & Exclusive Croatia se objevují některé z uvedených restaurací (Nautika, Valsabbion, Le Mandrać a Marcellino), ale navíc jsou tu jmenovány:

  • Labirint (Dubrovník)
  • Amfora (Volosko u Opatije)
  • Gallo (Záhřeb)
  • Okrugljak (Záhřeb)
  • Palmižana (Pakleni otoci, Hvar)
  • Proto (Dubrovník)

Tyto řádky jsou určeny nejen milovníkům nejvybranějších pochoutek a přepychového prostředí, kteří si návštěvu těchto restaurací mohou dovolit, ale i těm, kteří z jakýchkoli důvodů neholdují restauračním zařízením tohoto typu. Internetové stránky jmenovaných restaurací nabízejí zajímavou virtuální procházku.

Zdroj informací:Mohlo by vás zajímat