Chorvatské mariny navštívilo přes 800 tisíc jachtařů

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Chorvatské mariny…
Publikováno: 27.02.2008

Chorvatské jachtařské přístavy - mariny navštívilo v loňském roce 811 tisíc turistů, kteří zde uskutečnili 1,37 milionu přenocování. V porovnání s předchozím rokem to představuje nárůst 11 % turistů a 13 % přenocování.

Většina z celkového počtu připadá na zahraniční turisty - 748 tisíc. Statistika však neuvádí, z jakých zemí jachtaři přijeli a jejich počet, takže se nedozvíme, kolik jachtařů bylo z České republiky.

Tribunj
Tribunj, Marina Tribunj

Nejvíce jachtařů navštívilo mariny v Šibenicko-kninské župě (220 tisíc), dále následují mariny Zadarské župy (185 tisíc) a Splitsko-dalmatské župy (156 tisíc).

Příjmy z námořní turistiky v loňském roce přesáhly 700 milionů eur, což představuje 10% z celkových příjmů z chorvatského cestovního ruchu. Jachtaři utrácejí dvakrát víc než ostatní turisté - denně přibližně 72 eur. Průměrná doba jejich pobytu je 16 dní.

Chorvatsko má nyní 16 tisíc stání na moři v 96 marinách. Počet stání by se měl během deseti let zvýšit o dalších 10 tisíc, aspoň tak předpokládají odborníci ve Strategii rozvoje námořní turistiky z roku 2006.

Informace:

  • Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury (Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture): www.mmpi.hr
  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr


Mohlo by vás zajímat