Nový jachtařský přístav v zadarské oblasti

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nový jachtařský…
Publikováno: 19.02.2008

Britský investiční fond Jupiter Investment Group představil před několika týdny mezinárodním médiím nový chorvatský jachtařský přístav - "Marinu Preko". Ta se nachází ve vesnici Preko na ostrově Ugljan, přímo proti největšímu severodalmatskému městu a přístavu Zadaru. Jejím vlastníkem je záhřebská firma Jupiter Adria d.o.o., která je součástí uvedeného britského fondu.

S otevřením mariny se počítá v červnu letošního roku.

Preko
Preko

Nový přístav pro jachtaře bude nabízet 87 stání pro lodě dlouhé do 20 metrů a několik exkluzivních stání pro velké jachty do délky do 50 metrů. Marina Preko bude mít maximální hloubku 6 metrů a minimální 2 metry. Bude poskytovat služby jachtařům, obvyklé v nejmodernějších marinách, včetně zajištění přístupu k internetu, i veškeré služby a servis pro jachty.

V rámci výstavby jachtařského přístavu bylo ve vesnici Preko postaveno i nové nábřeží.

Marina bude dobře dostupná díky dálnici ze Záhřebu a letišti v Zadaru. Město a přístav Zadar je do Preka vzdáleno jen dvě a půl mořské míle.

Marina Preko se stane skvělým východiskem do jedinečného ostrovního národního parku Kornatské ostrovy.

O atraktivitě destinace na ostrově Ugljanu svědčí i to, že to bude v krátké době už druhá marina v této části Ugljanu. V loňském roce byla v blízké Sutomišćici (2 km od Preka) otevřena Olive Island Marina (www.oliveislandmarina.com).

Zdroj informací:Mohlo by vás zajímat