Rozšiřuje se trajektový přístav v Meragu na ostrově Cresu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Rozšiřuje se…
Publikováno: 23.10.2006

Práce na rozšíření trajektového přístavu v Meragu na ostrově Cres jsou v pokročilé fázi. Podle stávajících předpokladů se počítá s tím, že by stavba mohla být dokončena v plánované lhůtě, tj. do 31. ledna 2007. Poté bude následovat technická kontrola a pokud bude její výsledek uspokojivý, mohl by být nový přístav otevřen o Velikonocích roku 2007.

Rozšířením trajektového přístavu o dvě nové rampy (každá o délce 80 m) bude Merag moci přijímat dva trajekty současně.

Župní přístavní správa, která je investorem stavby, doufá, že se rozšíření trajektového přístaviště odstraní dosavadní obrovské fronty, které se v sezóně v Meragu tvoří na příjezdové komunikaci a komplikují provoz v severní části ostrova Cresu.

Po zprovoznění nového trajektového přístavu v Meragu rozhodne Jadrolinija o odpovídajícím posílení trajektových linek z Meragu do trajektového přístavu Valbiska na ostrově Krku. Pro příští rok je naplánováno rozšíření i tohoto trajektového přístavu rovněž o dvě rampy, takže také zde budou moci přistávat současně dva trajekty, a to trajekty značně větší než byly na této lince dosud běžné. Po jeho dokončení se uvažuje o zavedení nového trajektového spoje Lošinj - Cres - Krk - Raáb.


Mohlo by vás zajímat