Výlety na koních v oblasti Dubrovníku

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Výlety na koních v…
Publikováno: 09.07.2006

Již pět let úspěšně realizuje dubrovnická cestovní agentura Elite Travel jezdecké výlety na koních po stezkách romantické a půvabné přírody oblasti Konavle. Tyto programy v délce kolem 10 km zvané "Plava staza" absolvují zájemci na koňských hřbetech. Pro jízdy byli vybráni koně nejlepších hřebčinců v Chorvatsku, např. ze Senje, Djakova či Záhřebu. Pro zpestření se organizují i tzv. "Moon trail", tedy noční výlety na koních.

V současné době se na rozšířeném ranči "Kojan Koral" konají velmi oblíbené a hojně navštěvované dlouhodobější kurzy jízdy na koních, jízdy pro děti i terapeutické programy, zaměřené na hipoterapii.

To vše však zdaleka neznamená konec aktivit organizátorů zdejších programů . Připravuje se vybudování hipodromu a s pořádáním mezinárodních dostihů. Plány hipodromu na ploše 2000 m2 i jeho doprovodných zařízení jsou již vypracovány. O možnost pořádání dostihů projevil již zájem Chorvatský jezdecký klub. Na vybudování veškerých staveb v rámci hipodromu bude použito výhradně ekologických materiálů.


Mohlo by vás zajímat