Fažana slaví výročí "100 let cestovního ruchu"

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Fažana slaví výročí…
Publikováno: 21.03.2005

Fažana, nevelká obec v Istrii u stejnojmenného průlivu, byla dříve známa pouze jako místo, z něhož nejkratší cestou jezdily lodi na Brijunské ostrovy. To se však před pár lety výrazně změnilo. Fažana sice zůstala hlavním přístavem pro plavbu na Brijuni, ale stala se po vybudování moderního letoviska Bi-Village v nedalekém Valbandonu jižně od Fažany oblíbenou destinací zahraničních turistů.

Kromě velmi dobrých podmínek pro odpočinek u moře a provozování nejrůznějších sportů je velkou předností Fažany široká možnost výletů a vycházek do zajímavých lokalit jižní části Istrijského poloostrova a do národního parku Brijuni.

V rámci oslav stoletého výročí Fažany se bude konat v průběhu letní sezóny na 80 zábavních, sportovních, kulturních a kulinářských akcí. Hlavní oslavy však připadnou na den 5. dubna, kdy celá Fažana ožije ruchem velké lidové slavnosti, která bude mimo jiné zaměřena i na historický vývoj řemesel, včetně gastronomie, na této lokalitě, a to počínaje obdobím římským, benátským až po rakousko-uherské. Bude to vlastně velmi rušné a živé "muzeum v přírodě". Zdejší malá rybářská akademie zvaná Srdela bude nejen v tento den, ale i po celou sezónu seznamovat návštěvníky se specialitami zdejší kuchyně, zaměřené především na ryby a plody moře.


Mohlo by vás zajímat