Festival elektronické hudby "Ultra Europe" již počtvrté ve Splitu a na středodalmatských ostrovech

Největší festival elektronické hudby v Evropě "Ultra Europe" se bude letos konat již počtvrté ve Splitu a na třech středodalmatských ostrovech - Hvaru, Brači a Visu od 14. do 17. července 2016.

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Festival…
Publikováno: 21.06.2016

Největší festival elektronické hudby v Evropě "Ultra Europe" se bude letos konat již počtvrté ve Splitu a na třech středodalmatských ostrovech - Hvaru, Brači a Visu od 14. do 17. července 2016. Na festivalu vystoupí na 150 zahraničních hvězd a předpokládá se na 150 000 návštěvníků z celého světa.

Split
Split

Festivalu předcházela jednání organizátora festivalu, společnosti Adria MM Produkcija, se zástupci města Splitu, Splitsko-dalmatské župy a ministerstva cestovního ruchu o státní podpoře festivalu a hlavně o podpoře setrvání v Chorvatsku. Ředitel festivalu zdůraznil, že není snadné udržet jej v Chorvatsku, neboť tak, jak roste renomé festivalu, stoupá i zájem mnohých zemí jej převzít.

Ultra Music Festival vznikl v roce 1999 jako jednodenní akce v Miami a postupně se rozrostl v jednu z nejslavnějších akcí taneční elektronické hudby na světě. Ultra Music festival se mimo Evropu pořádá v Soulu, Santiagu, Buenos Aires, Rio de Janeiru, Johanesburgu, Tokiu, Miami a na dalších místech.

Pro Split a další lokality představuje velký hospodářský přínos: návštěvníci v době konání festivalu utratí přibližně 300 milionů kun. Na splitské letiště přilétá jen v té době na čtyřicet soukromých letadel. Regaty na ostrov Brač se účastní kolem 600 jachet, většinou zahraničních. Na festival přijíždí kolem 900 akreditovaných novinářů, což má pro Chorvatsko obrovskou propagační hodnotu.

Stadion Poljud
Split, stadion Poljud

Na festivalu se představí největší hvězdy současné elektronické hudby, např. Above & Beyond, Adam Beyer, Afrojack, Alesso, Armin van Buuren, Carl Cox, Dash Berlin, David Guetta a Hardwell.

Letošní festival bude zahájen 14. července "Opening Party" v Giraffe Palm House. Hlavní program "Ultra Europe" se bude konat od 15. do 17. července na čtyřech scénách na stadionu Poljud ve Splitu. Dne 18. července vypluje regata plachetnic "Ultra Yacht Regatta Party" na ostrov Brač, kde se na proslulé pláž Zlatý mys (Zlatni Rat) v Bolu uskuteční velká party. Další party nazvaná "Ultra Beach" pro 5 000 účastníků proběhne 19. července na sousedním ostrově Hvaru, v Amfora Grand Beach Resortu ve Hvaru. A závěr bude patřit "Closing party" 20. červenci v pevnosti Fort George ve Visu na stejnojmenném ostrově.

Oficiální after-movie Ultra Europe Aftermovie 2015 zaznamenal jen dva měsíce po jeho jarním uvedení na internetu více než milion shlédnutí.

Hvar
Hvar, Amfora Grand Beach Resort

Informace: ULTRA EUROPE 2016.


Zdroj informací:

Mohlo by vás zajímat