www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » "Mořský koník" bude letos ve Vrbosce na ostrově Hvaru

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní doprava"Mořský koník" bude letos ve Vrbosce na ostrově Hvaru

27.3.2009

Pod tradičním názvem "Mořský koník" pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky i v tomto roce léčebně-ozdravné pobyty pro některé skupiny chronicky nemocných dětí. Týká se to především těch, kteří se léčí s lupénkou, atopickým ekzémem, bronchiálním astmatem, obstruktivní plicní nemocí a alergickými onemocněními.

Vrboska
Vrboska

Již 16. ročník Mořského koníka se uskuteční na nových místech v Chorvatsku a Řecku. V Chorvatsku je to na ostrově Hvar hotelový komplex Adriatic Vrboska, v Řecku hotelový komplex Poseidon Beach na poloostrově Chalkidiki v blízkosti městečka Neos Marmaras.

Vrboska
Vrboska, v popředí u zátoky hotel Adriatic

Hotelový komplex Adriatic Vrboska se nachází na chorvatském ostrově Hvar u městečka Vrboska. Je umístěn v zátoce obklopené borovými lesy, kterou lemují skalnaté a oblázkové pláže. Ubytování je zajištěno ve zděných hotelových pavilonech, ve 2 až 3-lůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Pro děti jsou zde k dispozici sportoviště a další prostory pro zájmový i kulturní program.

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR letos pořádá 5 turnusů po 21 dnech, které se konají v době od 25. května do 7. září 2009. Kapacita každého turnusu je 320 dětí. Doprava se uskutečňuje letecky a trajektem, transfery autobusem. Veškeré informace o podmínkách účasti dětí na léčebně-ozdravném pobytu "Mořský koník" najdete na stránkách VZP.


Zdroj informací:

mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová

Foto 2 převzato z materiálů Chorvatského turistického sdružení
www.htz.hr
www.htz.hr